Sunrice Protein+ Jasmine Rice — 250g

As of 30 Sept 2026, Sunrice Protein+ Jasmine Rice 250g is cheapest at New World at $4.59 ($1.84/100 g) in New Zealand.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $4.59 at New World (30 Sept); highest: $4.59 — currently $4.59 at New World. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$4.59
Average
$4.59
Highest
$4.59
Lowest ever
$4.59 · Sep '26
Highest ever
$4.59 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Sunrice

    SunriceCheapest

    Sunrice Protein+ Jasmine Rice · 250g

    $1.84/100g$4.59New World

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Sunrice

    SunriceCheapest

    Sunrice Protein+ Jasmine Rice · 250g

    $1.84/100g$4.59New World
1 brand available
New World
  1. 1Sunrice

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Sunrice Protein+ Jasmine Rice 250g cheapest?
New World has the lowest price at $4.59 ($1.84/100 g).
What is the unit price of Sunrice Protein+ Jasmine Rice 250g?
Priced per 100g. New World offers the best value at $1.84/100g.
What is the lowest price ever for Sunrice Protein+ Jasmine Rice 250g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Sunrice Protein+ Jasmine Rice 250g is $4.59 at New World (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $4.59 at New World.