Remedy Ginger Lemon Kombucha · NZ — 1L
As of 1 Oct 2026, Remedy Ginger Lemon Kombucha · NZ 1L is cheapest at Woolworths NZ at $6.90 in New Zealand.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $2.49 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $8.39 — currently $6.90 at Woolworths NZ. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 4 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.25/100ml
- Average
- $0.76/100ml
- Highest
- $1.00/100ml
Pak'nSave · 330mlLast seen 15 Jul$0.25/100ml
Pak'nSave · 1LLast seen 15 Jul$0.35/100ml
Pak'nSave · 1000mlLast seen 15 Jul$0.49/100ml
Pak'nSave · 1LLast seen 15 Jul$0.55/100ml
8 prices recorded · 8 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Remedy | 330ml | $2.49 | $0.25/100ml–$0.76/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Remedy | 1L | $3.49 | $0.35/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Remedy | 1000ml | $4.89 | $0.49/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Remedy | 1L | $5.49 | $0.55/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Remedy | 4 x 250ml | $6.90 | — | In stock | 1 Oct | |
| Remedy | 1L | $6.90 | — | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Cheapest store per item
Cheapest by product
Cheapest store per item
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

Pak'nSaveGinger Lemon Organic Kombucha · 330ml$2.49/1000ml$2.49Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveGinger Lemon · 1000ml$4.89/1000ml$4.89Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveKombucha Ginger & Lemon · NZ · 1L$3.49/1L$3.49Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveKombucha Ginger Lemon · NZ · 1L$5.49/1L$5.49Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZKombucha Ginger Lemon · NZ · 1L$6.90
Woolworths NZkombucha ginger lemon · NZ · 4 x 250ml$6.90
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Remedy Ginger Lemon Kombucha · NZ 1L cheapest?
- Woolworths NZ has the lowest price at $6.90.
- What is the lowest price ever for Remedy Ginger Lemon Kombucha · NZ 1L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Remedy Ginger Lemon Kombucha · NZ 1L is $2.49 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $6.90 at Woolworths NZ.
