Cuddly Sunshine Fabric Conditioner Fresh · NZ — 1L
As of 1 Oct 2026, Cuddly Sunshine Fabric Conditioner Fresh · NZ 1L is cheapest at New World at $5.39 ($0.54/100 ml) in New Zealand.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $3.69 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $10.29 — currently $5.39 at New World. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.05/100ml
- Average
- $0.45/100ml
- Highest
- $5.29/100ml
Pak'nSave · 100mlNow$0.50/100ml
New World · 1LNow$0.54/100ml
Pak'nSave · 1LLast seen 14 Jul$0.05/100ml
New World · 1LLast seen 15 Jul$0.80/100ml
Pak'nSave · 1LLast seen 15 Jul$0.97/100ml
14 prices recorded · 11 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cuddly | 100ml | $4.99 | $0.50/100mlBest | In stock | 29 Sept | |
| Cuddly | 1L | $5.39 | $0.54/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Cuddly | 1L | $5.29 | $0.05/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Cuddly | 100ml | $3.69 | $0.37/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Cuddly | 1L | $7.99 | $0.80/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Cuddly | 1L | $9.69 | $0.97/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Cuddly | 1L | $10.29 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

CuddlyBest
Pak'nSaveSunshine Fresh Fabric Conditioner · 100ml$0.37/100ml$3.69Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveSunshine Fresh Fabric Conditioner · 100ml$0.50/100ml$4.99
New WorldSunshine Fresh Fabric Conditioner · NZ · 1L$0.54/100ml$5.39
New WorldConcentrate Sunshine Fresh Fabric Conditioner · 1L$0.80/100ml$7.99Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveSunshine Fresh Fabric Conditioner · NZ · 1L$0.97/100ml$9.69Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveConcentrate Sunshine Fresh Fabric Conditioner · 1L$0.53/1L$5.29Last seen 14 Jul · not compared
Woolworths NZConcentrate Sunshine Fresh Fabric Conditioner · 1L$10.29Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Cuddly Sunshine Fabric Conditioner Fresh · NZ 1L cheapest?
- New World has the lowest price at $5.39 ($0.54/100 ml).
- What is the unit price of Cuddly Sunshine Fabric Conditioner Fresh · NZ 1L?
- Priced per 100ml. New World offers the best value at $0.54/100ml.
- What is the lowest price ever for Cuddly Sunshine Fabric Conditioner Fresh · NZ 1L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Cuddly Sunshine Fabric Conditioner Fresh · NZ 1L is $3.69 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $5.39 at New World.
