John West Chilli Tuna With Tempters · NZ — 95g
As of 29 Sept 2026, John West Chilli Tuna With Tempters · NZ 95g is cheapest at Pak'nSave at $1.79 ($18.84/1 kg) in New Zealand.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $1.79 at Pak'nSave (29 Sept); highest: $15.99 — currently $1.79 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.00/100g
- Average
- $1.03/100g
- Highest
- $2.10/100g
Pak'nSave · 12 x 95gNow$1.40/100gLow
Pak'nSave · 95gNow$1.88/100g
New World · 1kgNow$2.62/100g
New World · 1000gNow$2.63/100g
Pak'nSave · 1000gNow$20.95/100g
14 prices recorded · 13 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| John West | 12 x 95g | $15.99 | $1.40/100g–$1.60/100g | In stock | 14 Jul | |
| John West | 95g | $1.99 | $1.75/100g | In stock | 14 Jul | |
| John West | 1000g | $1.99–$5.00 | $1.75/100g–$20.95/100g | In stock | 14 Jul | |
| John West | 95g | $1.79 | $1.88/100gBest | In stock | 29 Sept | |
| John West | 1kg | $2.49 | $2.62/100g | In stock | 14 Jul | |
| John West | 1000g | $1.79 | $2.63/100g | In stock | 4 Aug |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave- 1

John WestBest
Pak'nSaveTuna Chilli · 12 x 95g$14.03/1kg$15.99
Pak'nSaveTuna With Chilli Tempters · NZ · 95g$18.84/1kg$1.79
New WorldTuna With Chilli · 1kg$26.21/1kg$2.49
New WorldTuna With Chilli · 1000g$26.32/1kg$1.79
Pak'nSaveTuna With Chilli Tempters · NZ · 95g$1.75/100g$1.99
Pak'nSaveTuna With Chilli · 1000g$20.95/100g$1.99–$5.00
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is John West Chilli Tuna With Tempters · NZ 95g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $1.79 ($18.84/1 kg).
- What is the unit price of John West Chilli Tuna With Tempters · NZ 95g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $1.88/100g.
- What is the lowest price ever for John West Chilli Tuna With Tempters · NZ 95g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for John West Chilli Tuna With Tempters · NZ 95g is $1.79 at Pak'nSave (29 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $1.79 at Pak'nSave.

