Campbell's Unsalted Chicken Stock Real · NZ — 100ml
Lowest recorded price: $2.49 at New World (11 Aug); highest: $5.69. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 6 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.50/100ml
- Average
- $0.50/100ml
- Highest
- $0.50/100ml
At the average price
Pak'nSave · 100mlNow$0.50/100mlAll-time low
Pak'nSave · 100mlNow$0.50/100mlAll-time low
Pak'nSave · 1LNow$0.50/100mlAll-time low
New World · 1LNow$0.57/100mlLow
Pak'nSave · 100mlNow$0.70/100ml
Pak'nSave · 100mlNow$1.00/100ml
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
23 prices recorded · 11 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Campbell's | 100ml | $4.99 | $0.50/100ml | In stock | 14 Jul | |
| Campbell's | 100ml | $4.99 | $0.50/100ml | In stock | 14 Jul | |
| Campbell's | 1L | $4.99 | $0.50/100ml | In stock | 14 Jul | |
| Campbell's | 1L | $4.99 | $0.57/100ml | In stock | 4 Aug | |
| Campbell's | 100ml | $2.49–$3.49 | $0.70/100ml–$1.00/100ml | In stock | 14 Jul | |
| Campbell's | 100ml | $3.49 | $0.70/100ml | In stock | 14 Jul | |
| Campbell's | 500ml | $3.49 | $0.78/100mlBest | In stock | 29 Sept | |
| Campbell's | 100ml | $2.49 | $1.16/100ml | In stock | 11 Aug | |
| Campbell's | 500ml | $3.50 | — | In stock | 29 Sept | |
| Campbell's | 100ml | $2.60 | — | In stock | 21 Jul | |
| Campbell's | 1L | $5.69 | — | In stock | 14 Jul |
$4.99$0.50/100ml
Campbell's · 100ml
$4.99$0.50/100ml
Campbell's · 100ml
$4.99$0.50/100ml
Campbell's · 1L
$4.99$0.57/100ml
Campbell's · 1L
$2.49–$3.49$0.70/100ml–$1.00/100ml
Campbell's · 100ml
$3.49$0.70/100ml
Campbell's · 100ml
$3.49$0.78/100mlBest
Campbell's · 500ml
$2.49$1.16/100ml
Campbell's · 100ml
$3.50
Campbell's · 500ml
$2.60
Campbell's · 100ml
$5.69
Campbell's · 1L
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

Campbell'sBest
Pak'nSaveReal Stock Unsalted Chicken Chicken · NZ · 100ml$0.50/100ml$4.99
Pak'nSaveChicken Stock Liquid · 100ml$0.50/100ml$4.99
Pak'nSave1L$0.50/100ml$4.99
New World1L$0.57/100ml$4.99
Pak'nSaveReal Stock Chicken Stock Liquid · 100ml$0.70/100ml–$1.00/100ml$2.49–$3.49
Pak'nSaveChicken · 100ml$0.70/100ml$3.49
New WorldReal Stock Chicken Stock Liquid · NZ · 500ml$0.78/100ml$3.49
New WorldReal Stock Chicken Stock Liquid · 100ml$1.16/100ml$2.49
Woolworths NZReal Stock Chicken Stock Liquid · 100ml$2.60
Woolworths NZcampbells real stock chicken stock liquid · NZ · 500ml$3.50
Woolworths NZ1L$5.69
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Campbell's Unsalted Chicken Stock Real · NZ 100ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Campbell's Unsalted Chicken Stock Real · NZ 100ml is $2.49 at New World (11 Aug), since we began tracking in Jun 2026.


