Dairyworks Swiss Cheese Slices — 200g
As of 30 Sept 2026, Dairyworks Swiss Cheese Slices 200g is cheapest at New World at $5.99 ($3.00/100 g) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $4.99 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $5.99 — currently $5.99 at New World. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $4.99
- Average
- $5.60
- Highest
- $5.99
7% above average
5 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dairyworks | 200g | $5.99 | $3.00/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Dairyworks | 200g | $4.99 | $2.50/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Dairyworks | 200g | $5.00 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest (overall)
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Dairyworks Swiss Cheese Slices 200g cheapest?
- New World has the lowest price at $5.99 ($3.00/100 g).
- What is the unit price of Dairyworks Swiss Cheese Slices 200g?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $3.00/100g.
- What is the lowest price ever for Dairyworks Swiss Cheese Slices 200g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Dairyworks Swiss Cheese Slices 200g is $4.99 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $5.99 at New World.
