LeaderBrand Caesar Salad With Dressing Parmesan Croutons & — 1kg
As of 30 Sept 2026, LeaderBrand Caesar Salad With Dressing Parmesan Croutons & 1kg is cheapest at Pak'nSave at $5.49 ($21.96/1 kg) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $3.99 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $6.49 — currently $5.49 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.59/100g
- Average
- $2.36/100g
- Highest
- $2.40/100g
Pak'nSave · 1kgNow$2.20/100g
New World · 1kgNow$2.40/100g
Pak'nSave · 250gNow$2.60/100g
Pak'nSave · 1kgLast seen 15 Jul$2.36/100g
26 prices recorded · 11 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| LeaderBrand | 1kg | $5.49 | $2.20/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| LeaderBrand | 250g | $5.99–$6.49 | $2.40/100g–$2.60/100g | In stock | 30 Sept | |
| LeaderBrand | 1kg | $5.99 | $2.40/100g | In stock | 30 Sept | |
| LeaderBrand | 1kg | $5.89 | $2.36/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave- 1

LeaderBrandBest
Pak'nSaveCaesar Salad With Dressing Parmesan & Croutons · 1kg$21.96/1kg$5.49
Pak'nSaveCaesar Salad With Dressing Parmesan & Croutons · #5040707 · 1kg$23.56/1kg$5.89Last seen 15 Jul · not compared
New WorldCaesar Salad With Dressing Parmesan & Croutons · #5040707 · 1kg$23.96/1kg$5.99
Pak'nSaveCaesar Dressing Parmesan Croutons · 250g$23.96/1kg–$25.96/1kg$5.99–$6.49
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is LeaderBrand Caesar Salad With Dressing Parmesan Croutons & 1kg cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $5.49 ($21.96/1 kg).
- What is the unit price of LeaderBrand Caesar Salad With Dressing Parmesan Croutons & 1kg?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $2.20/100g.
- What is the lowest price ever for LeaderBrand Caesar Salad With Dressing Parmesan Croutons & 1kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for LeaderBrand Caesar Salad With Dressing Parmesan Croutons & 1kg is $3.99 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $5.49 at Pak'nSave.