Maggi 2-Minute Chicken Noodles Multipack — 5 x 72g
As of 30 Sept 2026, Maggi 2-Minute Chicken Noodles Multipack 5 x 72g is cheapest at Pak'nSave at $3.49 ($0.97/100 g) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $2.79 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $9.30 — currently $3.49 at Pak'nSave. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 4 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.78/100g
- Average
- $0.78/100g
- Highest
- $0.97/100g
Pak'nSave · 5 x 72gNow$0.97/100g
New World · 72gNow$1.19/100g
New World · 100gLast seen 15 Jul$1.19/100g
8 prices recorded · 8 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maggi | 5 x 72g | $3.49 | $0.97/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Maggi | 72g | $4.29 | $1.19/100g | In stock | 30 Sept | |
| Maggi | 100g | $4.29 | $1.19/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Maggi | 864g | $9.30 | — | In stock | 30 Sept | |
| Maggi | 360g | $3.39 | — | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Maggi 2-Minute Chicken Noodles Multipack 5 x 72g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $3.49 ($0.97/100 g).
- What is the unit price of Maggi 2-Minute Chicken Noodles Multipack 5 x 72g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $0.97/100g.
- What is the lowest price ever for Maggi 2-Minute Chicken Noodles Multipack 5 x 72g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Maggi 2-Minute Chicken Noodles Multipack 5 x 72g is $2.79 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $3.49 at Pak'nSave.

