Campbell's Country Ladle Soup Butternut Pumpkin · NZ — 505g
As of 30 Sept 2026, Campbell's Country Ladle Soup Butternut Pumpkin · NZ 505g is cheapest at Pak'nSave at $4.49 ($0.89/100 g) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $4.09 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $4.49 — currently $4.49 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.81/100g
- Average
- $0.81/100g
- Highest
- $0.89/100g
6 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Campbell's | 505g | $4.49 | $0.89/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Campbell's | 100g | $4.09 | $0.81/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Campbell's Country Ladle Soup Butternut Pumpkin · NZ 505g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $4.49 ($0.89/100 g).
- What is the unit price of Campbell's Country Ladle Soup Butternut Pumpkin · NZ 505g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $0.89/100g.
- What is the lowest price ever for Campbell's Country Ladle Soup Butternut Pumpkin · NZ 505g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Campbell's Country Ladle Soup Butternut Pumpkin · NZ 505g is $4.09 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $4.49 at Pak'nSave.
