Pams Party Mix — 1kg

As of 1 Oct 2026, Pams Party Mix 1kg is cheapest at New World at $10.99 ($1.10/100 g) in New Zealand.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $2.39 at New World (1 Oct); highest: $10.99 — currently $10.99 at New World. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100g over time
Lowest
$1.10/100g
Average
$1.10/100g
Highest
$1.10/100g
Lowest ever
$1.10/100g · Oct '26
Highest ever
$1.26/100g · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Pams

    PamsCheapest

    Pams Party Mix · 1kg

    $1.10/100g$10.99New World

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Pams

    PamsCheapest

    Pams Party Mix · 1kg

    $1.10/100g$10.99New World
  2. 2Pams

    Pams

    Pams Party Mix · 190g

    $1.26/100g$2.39New World

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Pams Party Mix 1kg cheapest?
New World has the lowest price at $10.99 ($1.10/100 g).
What is the unit price of Pams Party Mix 1kg?
Priced per 100g. New World offers the best value at $1.10/100g.
What is the lowest price ever for Pams Party Mix 1kg?
The lowest price OpenOrder has recorded for Pams Party Mix 1kg is $2.39 at New World (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $10.99 at New World.