Rolling Meadow Tasty Cheese — 800g
As of 30 Sept 2026, Rolling Meadow Tasty Cheese 800g is cheapest at New World at $18.79 ($2.35/100 g) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $8.99 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $18.79 — currently $18.79 at New World. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.12/100g
- Average
- $1.50/100g
- Highest
- $1.71/100g
9 prices recorded · 7 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Rolling Meadow | 100g | $11.99–$13.69 | $1.50/100g–$1.71/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Rolling Meadow | 800g | $18.79 | $2.35/100g | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Rolling Meadow Tasty Cheese 800g cheapest?
- New World has the lowest price at $18.79 ($2.35/100 g).
- What is the unit price of Rolling Meadow Tasty Cheese 800g?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $2.35/100g.
- What is the lowest price ever for Rolling Meadow Tasty Cheese 800g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Rolling Meadow Tasty Cheese 800g is $8.99 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $18.79 at New World.
