Dole Bananas Bobby Bunch · NZ — Standard
As of 30 Sept 2026, Dole Bananas Bobby Bunch · NZ Standard is cheapest at Pak'nSave at $4.29 ($5.05/1 kg) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $3.29 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $5.49 — currently $4.29 at Pak'nSave. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 12 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.33/100g
- Average
- $0.35/100g
- Highest
- $0.38/100g
Pak'nSave · 1kgNow$0.33/100gLow
New World · 1kgNow$0.38/100g
Pak'nSave · StandardNow$0.51/100g
Pak'nSave · 1 pkLast seen 15 Jul$0.40/100g
29 prices recorded · 22 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| — | 1kg | $3.29–$3.49 | $0.33/100g–$0.35/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| — | 1kg | $3.79 | $0.38/100g | In stock | 30 Sept | |
| — | 1kg | $3.99–$4.29 | $0.40/100g–$0.43/100g | In stock | 30 Sept | |
| Dole | Standard | $4.29 | $0.51/100g | In stock | 30 Sept | |
| Tropical Delights | 250g x 2 | $4.00 | $0.04/100g | In stock | 30 Junout of date · not compared | |
| — | 850g | $5.49 | — | In stock | 30 Sept | |
| — | 1 pk | $4.39 | — | In stock | 30 Sept | |
| Dole | 1 pk | $3.99 | — | In stock | 30 Sept | |
| — | 1 pk | $4.29 | — | In stock | 30 Sept | |
| Dole | 1 pk | $4.29 | — | In stock | 30 Sept | |
| Fresh Fruit | perkg | $3.49 | — | In stock | 30 Sept | |
| Fresh Fruit | Standard | $3.75 | — | In stock | 30 Sept | |
| — | 850g | $4.49 | — | In stock | 29 Sept | |
| — | 1 pk | $4.39 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

- –

- –

- –

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Dole Bananas Bobby Bunch · NZ Standard cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $4.29 ($5.05/1 kg).
- What is the unit price of Dole Bananas Bobby Bunch · NZ Standard?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $0.51/100g.
- What is the lowest price ever for Dole Bananas Bobby Bunch · NZ Standard?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Dole Bananas Bobby Bunch · NZ Standard is $3.29 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $4.29 at Pak'nSave.

