Kara Natural Coconut Cream Standard — 1L
As of 30 Sept 2026, Kara Natural Coconut Cream Standard 1L is cheapest at Woolworths NZ at $8.99 in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $2.69 at Woolworths NZ (30 Sept); highest: $8.99 — currently $8.99 at Woolworths NZ. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.82/100ml
- Average
- $0.82/100ml
- Highest
- $3.70/100ml
Pak'nSave · 100mlNow$0.82/100mlAll-time low
Pak'nSave · 100mlNow$0.92/100mlLow
Pak'nSave · 1LLast seen 14 Jul$0.82/100ml
New World · 1LLast seen 15 Jul$0.89/100ml
New World · 100mlLast seen 15 Jul$1.10/100ml
20 prices recorded · 12 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kara | 100ml | $8.19 | $0.82/100mlBest | In stock | 30 Sept | |
| Kara | 100ml | $3.69 | $0.92/100ml | In stock | 30 Sept | |
| Kara | 1L | $8.21 | $0.82/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Kara | 1L | $8.91 | $0.89/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Kara | 100ml | $4.40 | $1.10/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Kara | 200ml | $2.69 | — | In stock | 30 Sept | |
| Kara | 1L | $8.99 | — | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- –

KaraBest
Woolworths NZ200ml$2.69
Woolworths NZ1L$8.99
Pak'nSaveCoconut Cream · 100ml$0.82/100ml$8.19
Pak'nSave1L$0.82/100ml$8.21Last seen 14 Jul · not compared
New World1L$0.89/100ml$8.91Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveCoconut Cream · NZ · 100ml$0.92/100ml$3.69
New WorldCoconut Cream · 100ml$1.10/100ml$4.40Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Kara Natural Coconut Cream Standard 1L cheapest?
- Woolworths NZ has the lowest price at $8.99.
- What is the lowest price ever for Kara Natural Coconut Cream Standard 1L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Kara Natural Coconut Cream Standard 1L is $2.69 at Woolworths NZ (30 Sept), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $8.99 at Woolworths NZ.


