Chantal Organics Coconut Milk Standard — 400ml
As of 30 Sept 2026, Chantal Organics Coconut Milk Standard 400ml is cheapest at Pak'nSave at $3.99 ($1.00/100 ml) in New Zealand — about 6% below the 2-retailer average of $4.24.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $3.99 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $4.49 — currently $3.99 at Pak'nSave. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $3.99
- Average
- $4.06
- Highest
- $4.49
18 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Chantal Organics | 400ml | $3.99 | $1.00/100mlBest | In stock | 30 Sept | |
| Chantal Organics | 400ml | $4.49 | $1.12/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Chantal Organics | 400ml | $4.49 | — | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Chantal Organics Coconut Milk Standard 400ml cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $3.99 ($1.00/100 ml).
- How much does Chantal Organics Coconut Milk Standard 400ml cost?
- Prices range from $3.99 to $4.49 across 2 New Zealand supermarkets. The average price is $4.24.
- What is the unit price of Chantal Organics Coconut Milk Standard 400ml?
- Priced per 100ml. Pak'nSave offers the best value at $1.00/100ml.
- Which supermarkets sell Chantal Organics Coconut Milk Standard 400ml?
- Chantal Organics Coconut Milk Standard 400ml is available at Pak'nSave and Woolworths NZ.
- What is the lowest price ever for Chantal Organics Coconut Milk Standard 400ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Chantal Organics Coconut Milk Standard 400ml is $3.99 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $3.99 at Pak'nSave.
