Fresh Fruit blueberries jumbo — 125g
As of 30 Sept 2026, Fresh Fruit blueberries jumbo 125g is cheapest at Woolworths NZ at $7.50 in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $6.50 at Woolworths NZ (30 Sept); highest: $12.79 — currently $7.50 at Woolworths NZ. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 5 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.24/100g
- Average
- $1.25/100g
- Highest
- $1.25/100g
New World · 1kgNow$1.24/100gAll-time low
Pak'nSave · 500gNow$1.36/100gLow
New World · 500gNow$1.40/100gLow
New World · 750gNow$1.67/100g
Pak'nSave · 1kgLast seen 15 Jul$1.28/100g
Pak'nSave · 1kgLast seen 15 Jul$1.37/100g
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
12 prices recorded · 10 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pams | 1kg | $12.39 | $1.24/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Pams | 500g | $6.79–$6.85 | $1.36/100g–$1.37/100g | In stock | 30 Sept | |
| Pams | 500g | $6.99 | $1.40/100g | In stock | 30 Sept | |
| Fruzio | 750g | $12.49 | $1.67/100g | In stock | 30 Sept | |
| Pams | 1kg | $12.79 | $1.28/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Pams | 1kg | $6.85 | $1.37/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Fruzio | 750g | $11.35 | $1.51/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Fresh Fruit | 125g | $7.50 | — | In stock | 30 Sept | |
| Fresh Fruit | 125g | $6.50 | — | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- –

- 1

PamsBest
- 2

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Fresh Fruit blueberries jumbo 125g cheapest?
- Woolworths NZ has the lowest price at $7.50.
- What is the lowest price ever for Fresh Fruit blueberries jumbo 125g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Fresh Fruit blueberries jumbo 125g is $6.50 at Woolworths NZ (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $7.50 at Woolworths NZ.

