First Light Wagyu Beef Mince — 1kg
Lowest recorded price: $11.99 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $13.99. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.00/100g
- Average
- $3.37/100g
- Highest
- $3.37/100g
At the average price
New World · 400gNow$3.37/100gLow
Pak'nSave · 1kgNow$3.37/100g
Pak'nSave · 400gLast seen 15 Jul$3.37/100g
Pak'nSave · 1kgLast seen 14 Jul$3.37/100g
27 prices recorded · 19 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| First Light | 400g | $13.49 | $3.37/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| First Light | 1kg | $13.49 | $3.37/100g | In stock | 30 Sept | |
| First Light | 400g | $13.49 | $3.37/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| First Light | 1kg | $13.49 | $3.37/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| First Light | 400g | $13.99 | — | In stock | 30 Sept |
$13.49$3.37/100gBest
First Light · 400g
$13.49$3.37/100g
First Light · 1kg
$13.49$3.37/100g
First Light · 400g
$13.49$3.37/100g
First Light · 1kg
$13.99
First Light · 400g
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for First Light Wagyu Beef Mince 1kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for First Light Wagyu Beef Mince 1kg is $11.99 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026.

