L&P L & P Lemon Paeroa Soft Drink — 2.25L
As of 1 Oct 2026, L&P L & P Lemon Paeroa Soft Drink 2.25L is cheapest at Woolworths NZ at $5.39 in New Zealand.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $2.99 at New World (11 Aug); highest: $35.99 — currently $5.39 at Woolworths NZ. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 9 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.00/100ml
- Average
- $0.33/100ml
- Highest
- $0.33/100ml
New World · 1.5LNow$0.33/100ml
New World · 250Last seen 15 Jul$0.00/100ml
Pak'nSave · 1.5LLast seen 15 Jul$0.20/100ml
Pak'nSave · 330Last seen 15 Jul$0.34/100ml
Pak'nSave · 330mlLast seen 15 Jul$0.47/100ml
Pak'nSave · 250Last seen 15 Jul$0.53/100ml
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
27 prices recorded · 19 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| L&P | 1.5L | $4.99 | $0.33/100mlBest | In stock | 1 Oct | |
| L&P | 250 | $8.99 | $0.00/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| L&P | 1.5L | $2.99–$3.99 | $0.20/100ml–$0.27/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| L&P | 330ml | $18.79 | $0.32/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| L&P | 330 | $26.99–$27.99 | $0.34/100ml–$0.35/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| L&P | 330ml | $12.49 | $0.47/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| L&P | 250 | $7.99–$8.15 | $0.53/100ml–$0.54/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| L&P | 8 pack | $9.99 | — | In stock | 1 Oct | |
| L&P | 18 pack | $18.99 | — | In stock | 1 Oct | |
| L&P | 2.25L | $5.39 | — | In stock | 1 Oct | |
| L&P | 1.5L | $3.50 | — | In stock | 1 Oct | |
| L&P | 600ml | $4.29 | — | In stock | 1 Oct | |
| L&P | 30 pack | $35.99 | — | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

L&PBest
Pak'nSave1.5L$1.99/1L–$2.66/1L$2.99–$3.99Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveSoft Drink Cans · 330ml$3.16/1L$18.79Last seen 14 Jul · not compared
New World1.5L$3.33/1L$4.99
Pak'nSaveCans Drink Soft · 330ml$4.73/1L$12.49Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSave250$5.33/1L–$5.43/1L$7.99–$8.15Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZ1.5L$3.50
Woolworths NZLemon & Paeroa · 600ml$4.29
Woolworths NZLemon & Paeroa · 2.25L$5.39
Woolworths NZLemon & Paeroa · 8 pack$9.99
Woolworths NZLemon & Paeroa · 18 pack$18.99
Woolworths NZLemon & Paeroa · 30 pack$35.99
New World250$5.99/1000L$8.99Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSave330$3.41/1000ml$26.99–$27.99Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is L&P L & P Lemon Paeroa Soft Drink 2.25L cheapest?
- Woolworths NZ has the lowest price at $5.39.
- What is the lowest price ever for L&P L & P Lemon Paeroa Soft Drink 2.25L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for L&P L & P Lemon Paeroa Soft Drink 2.25L is $2.99 at New World (11 Aug), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $5.39 at Woolworths NZ.

