Massimo's Cherry Bocconcini — 125g

As of 1 Oct 2026, Massimo's Cherry Bocconcini 125g is cheapest at Pak'nSave at $6.69 ($5.35/100 g) in New Zealand.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $5.99 at New World (1 Oct); highest: $6.69 — currently $6.69 at Pak'nSave. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100g over time
Lowest
$5.35/100g
Average
$6.23/100g
Highest
$6.31/100g
Lowest ever
$5.35/100g · Oct '26
Highest ever
$6.31/100g · Sep '26
Trend
Down 15%
14% below average

4 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Massimo's Cherry Bocconcini

    Massimo's Cherry BocconciniCheapest

    125g

    $5.35/100g$6.69Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Massimo's Cherry Bocconcini

    Massimo's Cherry BocconciniCheapest

    125g

    $5.35/100g$6.69Pak'nSave
1 brand available
New WorldPak'nSave
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Massimo's Cherry Bocconcini 125g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $6.69 ($5.35/100 g).
What is the unit price of Massimo's Cherry Bocconcini 125g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $5.35/100g.
What is the lowest price ever for Massimo's Cherry Bocconcini 125g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Massimo's Cherry Bocconcini 125g is $5.99 at New World (1 Oct), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $6.69 at Pak'nSave.