Campbell's Condensed Soup Can Cream Of Mushroom · NZ — 420g
As of 30 Sept 2026, Campbell's Condensed Soup Can Cream Of Mushroom · NZ 420g is cheapest at Pak'nSave at $3.19 ($0.76/100 g) in New Zealand — about 4% below the 2-retailer average of $3.34.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $0.66 at New World (14 Jul); highest: $3.69 — currently $3.19 at Pak'nSave. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.57/100g
- Average
- $0.57/100g
- Highest
- $0.76/100g
Pak'nSave · 420gNow$0.76/100g
New World · 420gNow$0.83/100g
New World · 100gLast seen 15 Jul$0.78/100g
11 prices recorded · 7 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Campbell's | 420g | $3.19 | $0.76/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Campbell's | 420g | $3.49 | $0.83/100g | In stock | 30 Sept | |
| Campbell's | 420g | $2.39 | $0.57/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Campbell's | 100g | $0.78 | $0.78/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Campbell's | 420g | $3.30 | — | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

Campbell'sBest
Pak'nSaveCondensed Soup Can Cream Of Mushroom · NZ · 420g$0.57/100g$2.39Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveCondensed Soup Can Cream Of Mushroom · NZ · 420g$0.76/100g$3.19
New WorldCream Of Mushroom · 100g$0.78/100g$0.78Last seen 15 Jul · not compared
New WorldCondensed Soup Can Cream Of Mushroom · NZ · 420g$0.83/100g$3.49
Woolworths NZCream of Mushroom · 420g$3.30
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Campbell's Condensed Soup Can Cream Of Mushroom · NZ 420g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $3.19 ($0.76/100 g).
- How much does Campbell's Condensed Soup Can Cream Of Mushroom · NZ 420g cost?
- Prices range from $3.19 to $3.49 across 2 New Zealand supermarkets. The average price is $3.34.
- What is the unit price of Campbell's Condensed Soup Can Cream Of Mushroom · NZ 420g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $0.76/100g.
- Which supermarkets sell Campbell's Condensed Soup Can Cream Of Mushroom · NZ 420g?
- Campbell's Condensed Soup Can Cream Of Mushroom · NZ 420g is available at Pak'nSave and New World.
- What is the lowest price ever for Campbell's Condensed Soup Can Cream Of Mushroom · NZ 420g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Campbell's Condensed Soup Can Cream Of Mushroom · NZ 420g is $0.66 at New World (14 Jul), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $3.19 at Pak'nSave.
