Pams Creamed Clover Blend Honey — 1kg
As of 30 Sept 2026, Pams Creamed Clover Blend Honey 1kg is cheapest at New World at $17.49 ($1.75/100 g) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $1.29 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $17.49 — currently $17.49 at New World. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.32/100g
- Average
- $1.24/100g
- Highest
- $1.59/100g
Pak'nSave · 100gNow$1.59/100g
New World · 1kgNow$1.75/100g
Pak'nSave · 500gNow$1.78/100g
New World · 500gNow$1.94/100g
New World · 100gLast seen 15 Jul$1.36/100g
New World · 100gLast seen 15 Jul$1.52/100g
23 prices recorded · 15 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pams | 100g | $15.94 | $1.59/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Pams | 1kg | $17.49 | $1.75/100g | In stock | 30 Sept | |
| Pams | 500g | $8.89 | $1.78/100g | In stock | 30 Sept | |
| Pams | 500g | $9.69 | $1.94/100g | In stock | 30 Sept | |
| Pams | 100g | $13.59 | $1.36/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Pams | 100g | $7.59 | $1.52/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave- 1

PamsBest
New WorldValue Creamed Clover Blend Honey · #5345137 · 100g$1.36/100g$13.59Last seen 15 Jul · not compared
New WorldValue Creamed Clover Blend Honey · 100g$1.52/100g$7.59Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveValue Creamed Clover Blend Honey · 100g$1.59/100g$15.94
New WorldCreamed Clover Blend · 1kg$1.75/100g$17.49
Pak'nSaveValue Creamed Clover Blend · 500g$1.78/100g$8.89
New WorldValue Creamed Clover Blend · 500g$1.94/100g$9.69
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Pams Creamed Clover Blend Honey 1kg cheapest?
- New World has the lowest price at $17.49 ($1.75/100 g).
- What is the unit price of Pams Creamed Clover Blend Honey 1kg?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $1.75/100g.
- What is the lowest price ever for Pams Creamed Clover Blend Honey 1kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Pams Creamed Clover Blend Honey 1kg is $1.29 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $17.49 at New World.
