Musashi Protein Bar Chocolate Wafer · NZ — 40g
Lowest recorded price: $2.99 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $5.99. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $4.59/100g
- Average
- $6.08/100g
- Highest
- $14.98/100g
146% above average
New World · 100gNow$14.98/100g
Pak'nSave · 40gLast seen 14 Jul$4.59/100g
Pak'nSave · 100gLast seen 15 Jul$11.48/100g
13 prices recorded · 8 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Musashi | 100g | $5.99 | $14.98/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Musashi | 40g | $4.59 | $4.59/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Musashi | 100g | $4.59 | $11.48/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Musashi | 40g | $5.29 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
$5.99$14.98/100gBest
Musashi · 100g
$4.59$4.59/100g
Musashi · 40g
$4.59$11.48/100g
Musashi · 100g
$5.29
Musashi · 40g
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

MusashiBest
Pak'nSaveProtein Wafer Bar Chocolate · NZ · 40g$4.59/100g$4.59Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveChocolate Flavour · 100g$11.48/100g$4.59Last seen 15 Jul · not compared
New WorldChocolate Flavour · 100g$14.98/100g$5.99
Woolworths NZProtein Wafer Bar Chocolate · NZ · 40g$5.29Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Musashi Protein Bar Chocolate Wafer · NZ 40g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Musashi Protein Bar Chocolate Wafer · NZ 40g is $2.99 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026.
