Continental Chicken Croutons Soup Creamy With Cup A — 100g
Lowest recorded price: $0.75 at New World (14 Jul); highest: $4.98. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 4 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.75/100g
- Average
- $3.09/100g
- Highest
- $4.65/100g
18% above average
Pak'nSave · 2 x 30gNow$3.65/100g
Pak'nSave · 30.5gNow$4.90/100g
New World · 2 x 30.5gNow$6.54/100g
New World · 100gLast seen 15 Jul$0.75/100g
Pak'nSave · 100gLast seen 15 Jul$3.26/100g
Pak'nSave · 100gLast seen 15 Jul$4.65/100g
28 prices recorded · 18 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Continental | 2 x 30g | $2.19 | $3.65/100gBest | In stock | 29 Sept | |
| Continental | 30.5g | $4.00 | $4.90/100g | In stock | 30 Sept | |
| Continental | 2 x 30.5g | $3.99 | $6.54/100g | In stock | 30 Sept | |
| Continental | 100g | $0.75 | $0.75/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Continental | 100g | $1.99 | $2.84/100g–$3.26/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Continental | 100g | $2.79 | $4.65/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Continental | 2 x 30g | $2.79 | $4.65/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared |
$2.19$3.65/100gBest
Continental · 2 x 30g
$4.00$4.90/100g
Continental · 30.5g
$3.99$6.54/100g
Continental · 2 x 30.5g
$0.75$0.75/100g
Continental · 100g
$1.99$2.84/100g–$3.26/100g
Continental · 100g
$2.79$4.65/100g
Continental · 100g
$2.79$4.65/100g
Continental · 2 x 30g
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave- 1

ContinentalBest
New WorldCreamy Chicken With Croutons Cup A Soup · 100g$0.75/100g$0.75Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveSensations Creamy Roast Chicken & Spring Onion With Roasted Garlic Croutons Soup · 100g$2.84/100g–$3.26/100g$1.99Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveCreamy Chicken With Croutons · 2 x 30g$3.65/100g$2.19
Pak'nSaveCreamy Chicken With Croutons Cup A Soup · 100g$4.65/100g$2.79Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveCreamy Chicken With Croutons · 2 x 30g$4.65/100g$2.79Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveCreamy Roast Chicken & Spring Onion With Roasted Garlic Croutons · 30.5g$4.90/100g$4.00
New WorldSensations Creamy Roast Chicken & Spring Onion With Roasted Garlic Croutons Soup · 2 x 30.5g$6.54/100g$3.99
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Continental Chicken Croutons Soup Creamy With Cup A 100g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Continental Chicken Croutons Soup Creamy With Cup A 100g is $0.75 at New World (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026.
