V Green Guarana Energy Drink — 4 x 250ml
As of 1 Oct 2026, V Green Guarana Energy Drink 4 x 250ml is cheapest at New World at $9.49 ($9.49/1 L) in New Zealand.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $2.19 at Pak'nSave (21 Jul); highest: $9.49 — currently $9.49 at New World. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.37/100ml
- Average
- $0.45/100ml
- Highest
- $0.60/100ml
Pak'nSave · 1LNow$0.56/100ml
New World · 1LNow$0.90/100ml
New World · 4 x 250mlNow$0.95/100ml
Pak'nSave · 500mlLast seen 22 Jul$0.45/100ml
15 prices recorded · 12 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| V | 1L | $2.79 | $0.56/100mlBest | In stock | 29 Sept | |
| V | 1L | $2.99 | $0.90/100ml | In stock | 29 Sept | |
| V | 4 x 250ml | $9.49 | $0.95/100ml | In stock | 1 Oct | |
| V | 1L | $3.69 | $0.37/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| V | 500ml | $3.84 | $0.38/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| V | 500ml | $4.49 | $0.45/100ml | In stock | 21 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave- 1

VBest
Pak'nSaveOriginal Green Guarana · 1L$3.69/1L$3.69Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveGreen Guarana · 500ml$3.84/1L$3.84Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveGreen Guarana · 500ml$4.49/1L$4.49Last seen 22 Jul · not compared
Pak'nSaveOriginal Green Guarana · 1L$5.58/1L$2.79
New WorldOriginal Green Guarana · 1L$8.98/1L$2.99
New WorldGreen Guarana · 4 x 250ml$9.49/1L$9.49
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is V Green Guarana Energy Drink 4 x 250ml cheapest?
- New World has the lowest price at $9.49 ($9.49/1 L).
- What is the unit price of V Green Guarana Energy Drink 4 x 250ml?
- Priced per 100ml. New World offers the best value at $0.95/100ml.
- What is the lowest price ever for V Green Guarana Energy Drink 4 x 250ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for V Green Guarana Energy Drink 4 x 250ml is $2.19 at Pak'nSave (21 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $9.49 at New World.
