Taylor Farms Buffalo Ranch Chopped Kit — 350g
As of 30 Sept 2026, Taylor Farms Buffalo Ranch Chopped Kit 350g is cheapest at New World at $7.69 ($21.97/1 kg) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $6.00 at Woolworths NZ (30 Jun); highest: $8.05 — currently $7.69 at New World. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.65/100g
- Average
- $2.21/100g
- Highest
- $2.21/100g
28 prices recorded · 18 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Taylor Farms | 350g | $7.49 | $2.14/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Taylor Farms | 350g | $7.69 | $2.20/100g | In stock | 30 Sept | |
| Taylor Farms | 350g | $6.49–$7.75 | $1.85/100g–$2.21/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Taylor Farms | 350g | $7.98 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Taylor Farms Buffalo Ranch Chopped Kit 350g cheapest?
- New World has the lowest price at $7.69 ($21.97/1 kg).
- What is the unit price of Taylor Farms Buffalo Ranch Chopped Kit 350g?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $2.20/100g.
- What is the lowest price ever for Taylor Farms Buffalo Ranch Chopped Kit 350g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Taylor Farms Buffalo Ranch Chopped Kit 350g is $6.00 at Woolworths NZ (30 Jun), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $7.69 at New World.

