Griffin's Griffins Ginger Biscuits Gingernuts twin pack — 500g
Lowest recorded price: $1.89 at Pak'nSave (21 Jul); highest: $7.29. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 4 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.76/100g
- Average
- $0.80/100g
- Highest
- $1.24/100g
48% above average
Pak'nSave · 500gNow$1.18/100g
Pak'nSave · 250gNow$1.28/100g
New World · 100gNow$1.70/100g
Pak'nSave · 100gNow$3.15/100g
Pak'nSave · 100gNow$5.99/100g
New World · 100gNow$7.29/100g
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
21 prices recorded · 15 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Griffin's | 500g | $5.89 | $1.18/100g–$1.18/100g | In stock | 14 Jul | |
| Griffin's | 250g | $5.50 | $1.28/100gBest | In stock | 29 Sept | |
| Griffin's | 100g | $3.15–$3.39 | $1.36/100g–$3.15/100g | In stock | 14 Jul | |
| Griffin's | 500g | $5.99 | $1.46/100g | In stock | 11 Aug | |
| Griffin's | 100g | $2.99 | $1.70/100g | In stock | 29 Sept | |
| Griffin's | 100g | $2.99 | $2.99/100g | In stock | 14 Jul | |
| Griffin's | 250g | $4.19 | $4.19/100g | In stock | 14 Jul | |
| Griffin's | 100g | $5.99 | $5.99/100g | In stock | 14 Jul | |
| Griffin's | 100g | $7.29 | $7.29/100g | In stock | 14 Jul | |
| Griffin's | 500g | $4.99 | — | In stock | 21 Jul |
$5.89$1.18/100g–$1.18/100g
Griffin's · 500g
$5.50$1.28/100gBest
Griffin's · 250g
$3.15–$3.39$1.36/100g–$3.15/100g
Griffin's · 100g
$5.99$1.46/100g
Griffin's · 500g
$2.99$1.70/100g
Griffin's · 100g
$2.99$2.99/100g
Griffin's · 100g
$4.19$4.19/100g
Griffin's · 250g
$5.99$5.99/100g
Griffin's · 100g
$7.29$7.29/100g
Griffin's · 100g
$4.99
Griffin's · 500g
Cheapest (compared)
Cheapest (overall)
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

Griffin'sBest
Pak'nSaveGingernuts Biscuits · 500g$1.18/100g$5.89
Pak'nSaveGingernuts · 250g$1.28/100g$5.50
Pak'nSaveGingernuts Biscuit · NZ · 100g$1.36/100g–$3.15/100g$3.15–$3.39
New WorldGingernuts Biscuits · 500g$1.46/100g$5.99
New WorldGingernuts Biscuit · NZ · 100g$1.70/100g$2.99
Pak'nSaveGingernuts Biscuits · 100g$2.99/100g$2.99
New WorldGingernuts · 250g$4.19/100g$4.19
Pak'nSaveGingernuts Biscuits · 100g$5.99/100g$5.99
New WorldGingernuts Biscuits · 100g$7.29/100g$7.29
Woolworths NZginger biscuits gingernuts twin pack · 500g$4.99
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Griffin's Griffins Ginger Biscuits Gingernuts twin pack 500g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Griffin's Griffins Ginger Biscuits Gingernuts twin pack 500g is $1.89 at Pak'nSave (21 Jul), since we began tracking in Jul 2026.

