Mr Chips Agria Crinkle Fries — 900g

As of 29 Sept 2026, Mr Chips Agria Crinkle Fries 900g is cheapest at Pak'nSave at $3.49 ($3.88/1 kg) in New Zealand.

Prices updated 29 Sept 2026

Lowest recorded price: $3.49 at Pak'nSave (29 Sept); highest: $4.09 — currently $3.49 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100g over time
Lowest
$0.39/100g
Average
$0.45/100g
Highest
$0.45/100g
Lowest ever
$0.39/100g · Sep '26
Highest ever
$3.99/100g · Jul '26
Trend
Down 15%
14% below average

3 prices recorded · 3 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Mr Chips

    Mr ChipsCheapest

    Mr Chips Agria Crinkle Fries · 900g

    $3.88/1kg$3.49Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Mr Chips

    Mr ChipsCheapest

    Mr Chips Agria Crinkle Fries · 900g

    $3.88/1kg$3.49Pak'nSave

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Mr Chips Agria Crinkle Fries 900g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $3.49 ($3.88/1 kg).
What is the unit price of Mr Chips Agria Crinkle Fries 900g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $0.39/100g.
What is the lowest price ever for Mr Chips Agria Crinkle Fries 900g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Mr Chips Agria Crinkle Fries 900g is $3.49 at Pak'nSave (29 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $3.49 at Pak'nSave.