Boss Iced Coffee Long Black · NZ — 237ml
As of 1 Oct 2026, Boss Iced Coffee Long Black · NZ 237ml is cheapest at New World at $6.00 ($18.95/1 L) in New Zealand.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $3.00 at Woolworths NZ (14 Jul); highest: $6.00 — currently $6.00 at New World. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $1.16/100ml
- Average
- $1.90/100ml
- Highest
- $1.90/100ml
New World · 237mlNow$1.90/100ml
Pak'nSave · 1LLast seen 15 Jul$1.16/100ml
Pak'nSave · 500mlLast seen 15 Jul$1.16/100ml
4 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Boss | 237ml | $6.00 | $1.90/100mlBest | In stock | 1 Oct | |
| Boss | 1L | $5.79 | $1.16/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Boss | 500ml | $5.79 | $1.16/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Boss | 237ml | $3.00 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- –

BossBest
Woolworths NZIced Long Black Coffee · NZ · 237ml$3.00Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveIced Long Black Coffee · 1L$11.58/1L$5.79Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveIced Long Black Coffee · 500ml$11.58/1L$5.79Last seen 15 Jul · not compared
New WorldIced Long Black Coffee · NZ · 237ml$18.95/1L$6.00
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Boss Iced Coffee Long Black · NZ 237ml cheapest?
- New World has the lowest price at $6.00 ($18.95/1 L).
- What is the unit price of Boss Iced Coffee Long Black · NZ 237ml?
- Priced per 100ml. New World offers the best value at $1.90/100ml.
- What is the lowest price ever for Boss Iced Coffee Long Black · NZ 237ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Boss Iced Coffee Long Black · NZ 237ml is $3.00 at Woolworths NZ (14 Jul), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $6.00 at New World.