Griffin's Toffee Pops Chocolate Biscuits Original — 100g
As of 29 Sept 2026, Griffin's Toffee Pops Chocolate Biscuits Original 100g is cheapest at Pak'nSave at $2.79 ($1.40/100 g) in New Zealand — about 3% below the 2-retailer average of $2.89.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $2.79 at Pak'nSave (29 Sept); highest: $5.19 — currently $2.79 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.40/100g
- Average
- $1.41/100g
- Highest
- $2.60/100g
Pak'nSave · 200gNow$1.40/100gAll-time low
Pak'nSave · 100gNow$1.40/100gAll-time low
Pak'nSave · 100gNow$1.40/100gAll-time low
Pak'nSave · 200gNow$2.60/100g
New World · 100gNow$3.00/100g
New World · 200gNow$3.00/100g
15 prices recorded · 10 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Griffin's | 200g | $2.79 | $1.40/100gBest | In stock | 29 Sept | |
| Griffin's | 100g | $2.79 | $1.40/100g | In stock | 29 Sept | |
| Griffin's | 100g | $2.79–$4.49 | $1.40/100g–$2.25/100g | In stock | 14 Jul | |
| Griffin's | 200g | $5.19 | $2.60/100g | In stock | 14 Jul | |
| Griffin's | 200g | $5.19 | $2.60/100g | In stock | 14 Jul | |
| Griffin's | 100g | $5.19 | $2.60/100g | In stock | 14 Jul | |
| Griffin's | 100g | $2.99 | $3.00/100g | In stock | 29 Sept | |
| Griffin's | 200g | $3.99 | $3.00/100g | In stock | 4 Aug | |
| Griffin's | 200g | $3.49 | — | In stock | 14 Jul |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

Griffin'sBest
Pak'nSaveToffee Pops Original Chocolate Biscuits · 100g$1.40/100g$2.79
Pak'nSaveChit Chat Caramelised White Chocolate · 100g$1.40/100g–$2.25/100g$2.79–$4.49
Pak'nSaveToffee Pops Caramelised White Chocolate · 200g$1.40/100g$2.79
Pak'nSaveToffee Pops Original Chocolate Biscuits · 100g$2.60/100g$5.19
Pak'nSaveCaramelised White Chocolate · 200g$2.60/100g$5.19
Pak'nSaveToffee Pops Caramelised White Chocolate · 200g$2.60/100g$5.19
New WorldToffee Pops Original Chocolate Biscuits · 100g$3.00/100g$2.99
New WorldToffee Pops Caramelised White Chocolate · 200g$3.00/100g$3.99
Woolworths NZCaramelised White Chocolate · 200g$3.49
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Griffin's Toffee Pops Chocolate Biscuits Original 100g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $2.79 ($1.40/100 g).
- How much does Griffin's Toffee Pops Chocolate Biscuits Original 100g cost?
- Prices range from $2.79 to $2.99 across 2 New Zealand supermarkets. The average price is $2.89.
- What is the unit price of Griffin's Toffee Pops Chocolate Biscuits Original 100g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $1.40/100g.
- Which supermarkets sell Griffin's Toffee Pops Chocolate Biscuits Original 100g?
- Griffin's Toffee Pops Chocolate Biscuits Original 100g is available at Pak'nSave and New World.
- What is the lowest price ever for Griffin's Toffee Pops Chocolate Biscuits Original 100g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Griffin's Toffee Pops Chocolate Biscuits Original 100g is $2.79 at Pak'nSave (29 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $2.79 at Pak'nSave.

