Chop Teriyaki Chicken — 85g

As of 30 Sept 2026, Chop Teriyaki Chicken 85g is cheapest at Pak'nSave at $2.29 ($26.94/1 kg) in New Zealand.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $1.99 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $3.29 — currently $2.29 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$1.99
Average
$2.00
Highest
$3.29
Lowest ever
$1.99 · Jul '26
Highest ever
$3.29 · Jul '26
Trend
Down 23%
14% above average

9 prices recorded · 7 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Chop Chop

    Chop ChopCheapest

    Chop Teriyaki Chicken · 85g

    $26.94/1kg$2.29Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Chop Chop

    Chop ChopCheapest

    Chop Teriyaki Chicken · 85g

    $26.94/1kg$2.29Pak'nSave

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Chop Teriyaki Chicken 85g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $2.29 ($26.94/1 kg).
What is the unit price of Chop Teriyaki Chicken 85g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $2.69/100g.
What is the lowest price ever for Chop Teriyaki Chicken 85g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Chop Teriyaki Chicken 85g is $1.99 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $2.29 at Pak'nSave.