Pams Baby Cos Lettuce — 2 pack
As of 30 Sept 2026, Pams Baby Cos Lettuce 2 pack is cheapest at New World at $3.49 in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $1.99 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $4.59 — currently $3.49 at New World. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 4 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.32/100g
- Average
- $3.16/100g
- Highest
- $3.83/100g
33 prices recorded · 20 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pams | 1kg | $3.89 | $3.24/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Pams | 120g | $4.49 | $3.74/100g | In stock | 30 Sept | |
| Pams | 120g | $3.79–$3.99 | $3.16/100g–$3.99/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Pams | pk | $1.99 | — | In stock | 30 Sept | |
| Pams | 2 pack | $3.49 | — | In stock | 30 Sept | |
| Pams | ea | $2.99–$4.39 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave- –

PamsBest
Pak'nSaveBaby Cos Lettuce · pk$1.99
Pak'nSaveBaby Cos Lettuce · ea$2.99–$4.39Last seen 15 Jul · not compared
New WorldBaby Cos · 2 pack$3.49
Pak'nSaveFresh Baby Cos · 120g$31.58/1kg$3.79–$3.99Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveFresh Baby Cos Lettuce · 1kg$32.42/1kg$3.89
New WorldFresh Baby Cos · 120g$37.42/1kg$4.49
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Pams Baby Cos Lettuce 2 pack cheapest?
- New World has the lowest price at $3.49.
- What is the lowest price ever for Pams Baby Cos Lettuce 2 pack?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Pams Baby Cos Lettuce 2 pack is $1.99 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $3.49 at New World.
