Fresh 'n Fruity Mixed Berry Yoghurt — 125g
Lowest recorded price: $3.99 at Pak'nSave (29 Sept); highest: $6.89. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 4 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.49/100g
- Average
- $0.49/100g
- Highest
- $0.49/100g
At the average price
Pak'nSave · 1kgNow$0.49/100gAll-time low
Pak'nSave · 100gNow$0.53/100gLow
Pak'nSave · 6 x 125gNow$0.57/100gLow
New World · 125gNow$0.60/100g
New World · 100gNow$0.63/100gLow
Pak'nSave · 125gNow$0.69/100g
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
17 prices recorded · 9 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Fresh 'n Fruity | 1kg | $4.89 | $0.49/100g | In stock | 14 Jul | |
| Fresh 'n Fruity | 100g | $3.99 | $0.53/100gBest | In stock | 29 Sept | |
| Fresh 'n Fruity | 6 x 125g | $4.29 | $0.57/100g | In stock | 14 Jul | |
| Fresh 'n Fruity | 125g | $6.89 | $0.60/100g | In stock | 14 Jul | |
| Fresh 'n Fruity | 100g | $5.49 | $0.63/100g | In stock | 4 Aug | |
| Fresh 'n Fruity | 100g | $5.19 | $0.69/100g | In stock | 14 Jul | |
| Fresh 'n Fruity | 125g | $5.19 | $0.69/100g | In stock | 14 Jul | |
| Fresh 'n Fruity | 6 x 125g | $5.49 | $0.87/100g | In stock | 11 Aug | |
| Fresh 'n Fruity | 750g | $3.99 | — | In stock | 21 Jul | |
| Fresh 'n Fruity | 100g | $5.50 | — | In stock | 14 Jul |
$4.89$0.49/100g
Fresh 'n Fruity · 1kg
$3.99$0.53/100gBest
Fresh 'n Fruity · 100g
$4.29$0.57/100g
Fresh 'n Fruity · 6 x 125g
$6.89$0.60/100g
Fresh 'n Fruity · 125g
$5.49$0.63/100g
Fresh 'n Fruity · 100g
$5.19$0.69/100g
Fresh 'n Fruity · 100g
$5.19$0.69/100g
Fresh 'n Fruity · 125g
$5.49$0.87/100g
Fresh 'n Fruity · 6 x 125g
$3.99
Fresh 'n Fruity · 750g
$5.50
Fresh 'n Fruity · 100g
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

Fresh 'n FruityBest
Pak'nSaveMixed Berry · 1kg$0.49/100g$4.89
Pak'nSaveMixed Berry · 100g$0.53/100g$3.99
Pak'nSaveMixed Berry · 6 x 125g$0.57/100g$4.29
New WorldMixed Berry · 125g$0.60/100g$6.89
New WorldMixed Berry · 100g$0.63/100g$5.49
Pak'nSaveMixed Berry · 125g$0.69/100g$5.19
Pak'nSaveMixed Berry · 100g$0.69/100g$5.19
New WorldMixed Berry · 6 x 125g$0.87/100g$5.49
Woolworths NZMixed Berry · 750g$3.99
Woolworths NZMixed Berry · 100g$5.50
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Fresh 'n Fruity Mixed Berry Yoghurt 125g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Fresh 'n Fruity Mixed Berry Yoghurt 125g is $3.99 at Pak'nSave (29 Sept), since we began tracking in Jun 2026.

