Meadow Fresh Kalo Passionfruit Greek Yoghurt — 800g
As of 30 Sept 2026, Meadow Fresh Kalo Passionfruit Greek Yoghurt 800g is cheapest at Pak'nSave at $8.59 ($1.07/100 g) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $8.59 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $9.69 — currently $8.59 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.07/100g
- Average
- $1.07/100g
- Highest
- $1.16/100g
Pak'nSave · 800gNow$1.07/100gAll-time low
New World · 800gNow$1.21/100g
New World · 100gLast seen 15 Jul$1.16/100g
3 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Meadow Fresh | 800g | $8.59 | $1.07/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Meadow Fresh | 800g | $9.69 | $1.21/100g | In stock | 30 Sept | |
| Meadow Fresh | 100g | $9.29 | $1.16/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Meadow Fresh Kalo Passionfruit Greek Yoghurt 800g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $8.59 ($1.07/100 g).
- What is the unit price of Meadow Fresh Kalo Passionfruit Greek Yoghurt 800g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $1.07/100g.
- What is the lowest price ever for Meadow Fresh Kalo Passionfruit Greek Yoghurt 800g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Meadow Fresh Kalo Passionfruit Greek Yoghurt 800g is $8.59 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $8.59 at Pak'nSave.
