Green Chillies Standard — 50g

As of 30 Sept 2026, Green Chillies Standard 50g is cheapest at Pak'nSave at $5.49 ($109.80/1 kg) in New Zealand.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $5.49 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $9.49 — currently $5.49 at Pak'nSave. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price over time
Lowest
$5.49
Average
$6.01
Highest
$7.49
Lowest ever
$5.49 · Sep '26
Highest ever
$9.49 · Sep '26
Trend
Down 20%
At the average price

5 prices recorded · 5 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Green Chillies Standard

    Green Chillies StandardCheapest

    50g

    $119.80/1kg$5.99Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Green Chillies Standard

    Green Chillies StandardCheapest

    50g

    $119.80/1kg$5.99Pak'nSave
1 brand available
New WorldPak'nSave
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Green Chillies Standard 50g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $5.49 ($109.80/1 kg).
What is the unit price of Green Chillies Standard 50g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $10.98/100g.
What is the lowest price ever for Green Chillies Standard 50g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Green Chillies Standard 50g is $5.49 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $5.49 at Pak'nSave.