Ceres Organics Organic Brown Rice Crackers Sea Salt & Vinegar — 115g
Lowest recorded price: $2.99 at New World (14 Jul); highest: $4.39. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 5 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $2.60/100g
- Average
- $3.22/100g
- Highest
- $3.82/100g
19% above average
New World · 115gNow$3.82/100g
New World · 100gLast seen 15 Jul$2.60/100g
Pak'nSave · 100gLast seen 15 Jul$3.03/100g
Pak'nSave · 115gLast seen 14 Jul$3.03/100g
Pak'nSave · 100gLast seen 14 Jul$3.03/100g
Pak'nSave · 115gLast seen 14 Jul$3.03/100g
11 prices recorded · 8 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ceres Organics | 115g | $4.39 | $3.82/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Ceres Organics | 100g | $2.99 | $2.60/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Ceres Organics | 100g | $3.49 | $3.03/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Ceres Organics | 115g | $3.49 | $3.03/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Ceres Organics | 100g | $3.49 | $3.03/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Ceres Organics | 115g | $3.49 | $3.03/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Ceres Organics | 50g | $3.50 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
$4.39$3.82/100gBest
Ceres Organics · 115g
$2.99$2.60/100g
Ceres Organics · 100g
$3.49$3.03/100g
Ceres Organics · 100g
$3.49$3.03/100g
Ceres Organics · 115g
$3.49$3.03/100g
Ceres Organics · 100g
$3.49$3.03/100g
Ceres Organics · 115g
$3.50
Ceres Organics · 50g
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

Ceres OrganicsBest
New WorldSea Salt & Vinegar · 100g$2.60/100g$2.99Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveOrganic Brown Rice Crackers Sea Salt & Vinegar · 115g$3.03/100g$3.49Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveSea Salt & Vinegar · 100g$3.03/100g$3.49Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveSea Salt & Vinegar Organic Brown Rice · 115g$3.03/100g$3.49Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveSea Salt & Vinegar Organic Brown Rice Crackers · 100g$3.03/100g$3.49Last seen 14 Jul · not compared
New WorldSea Salt & Vinegar · 115g$3.82/100g$4.39
Woolworths NZSalt and Vinegar · 50g$3.50Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Ceres Organics Organic Brown Rice Crackers Sea Salt & Vinegar 115g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Ceres Organics Organic Brown Rice Crackers Sea Salt & Vinegar 115g is $2.99 at New World (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026.