The Good Taste Co. Co Garden Vegetable Soup — 500g
As of 30 Sept 2026, The Good Taste Co. Co Garden Vegetable Soup 500g is cheapest at Pak'nSave at $5.79 ($1.16/100 g) in New Zealand — about 11% below the 2-retailer average of $6.49.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $5.00 at Woolworths NZ (14 Jul); highest: $7.19 — currently $5.79 at Pak'nSave. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $5.00
- Average
- $5.25
- Highest
- $5.79
8 prices recorded · 5 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| The Good Taste Co. | 500g | $5.79 | $1.16/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| The Good Taste Co. | 500g | $7.19 | $1.44/100g | In stock | 30 Sept | |
| The Good Taste Co. | 500g | $6.69 | $1.34/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| The Good Taste Co. | 500g | $5.00 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is The Good Taste Co. Co Garden Vegetable Soup 500g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $5.79 ($1.16/100 g).
- How much does The Good Taste Co. Co Garden Vegetable Soup 500g cost?
- Prices range from $5.79 to $7.19 across 2 New Zealand supermarkets. The average price is $6.49.
- What is the unit price of The Good Taste Co. Co Garden Vegetable Soup 500g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $1.16/100g.
- Which supermarkets sell The Good Taste Co. Co Garden Vegetable Soup 500g?
- The Good Taste Co. Co Garden Vegetable Soup 500g is available at Pak'nSave and New World.
- What is the lowest price ever for The Good Taste Co. Co Garden Vegetable Soup 500g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for The Good Taste Co. Co Garden Vegetable Soup 500g is $5.00 at Woolworths NZ (14 Jul), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $5.79 at Pak'nSave.
