Hellers Chinese Honey Sausages — 1kg
Lowest recorded price: $8.99 at Pak'nSave (21 Jul); highest: $13.45. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.90/100g
- Average
- $1.32/100g
- Highest
- $1.35/100g
32% below average
5 prices recorded · 5 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hellers | 1kg | $8.99 | $0.90/100g | In stock | 21 Julout of date · not compared | |
| Hellers | 1kg | $10.99 | $1.10/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Hellers | 1kg | $11.49 | $1.15/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Hellers | 1 kgpack | $12.00 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
$8.99$0.90/100g
Hellers · 1kg
$10.99$1.10/100g
Hellers · 1kg
$11.49$1.15/100g
Hellers · 1kg
$12.00
Hellers · 1 kgpack
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Hellers Chinese Honey Sausages 1kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Hellers Chinese Honey Sausages 1kg is $8.99 at Pak'nSave (21 Jul), since we began tracking in Jun 2026.