Gourmet Garden Paste Ginger · NZ — 80g

As of 30 Sept 2026, Gourmet Garden Paste Ginger · NZ 80g is cheapest at Pak'nSave at $6.29 ($0.79/10 g) in New Zealand.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $5.79 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $6.35 — currently $6.29 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$5.79
Average
$5.79
Highest
$6.29
Lowest ever
$5.79 · Jul '26
Highest ever
$6.35 · Sep '26
Trend
Up 1%
9% above average

8 prices recorded · 4 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Gourmet Garden Paste Ginger · NZ 80g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $6.29 ($0.79/10 g).
How much does Gourmet Garden Paste Ginger · NZ 80g cost?
Prices range from $6.29 to $6.35 across 2 New Zealand supermarkets. The average price is $6.32.
What is the unit price of Gourmet Garden Paste Ginger · NZ 80g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $7.90/100g.
Which supermarkets sell Gourmet Garden Paste Ginger · NZ 80g?
Gourmet Garden Paste Ginger · NZ 80g is available at Pak'nSave and Woolworths NZ.
What is the lowest price ever for Gourmet Garden Paste Ginger · NZ 80g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Gourmet Garden Paste Ginger · NZ 80g is $5.79 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $6.29 at Pak'nSave.