Dairyworks American Style Cheddar Cheese Slices — 200g
As of 1 Oct 2026, Dairyworks American Style Cheddar Cheese Slices 200g is cheapest at Pak'nSave at $5.49 ($2.75/100 g) in New Zealand — about 4% below the 2-retailer average of $5.74.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $5.49 at Pak'nSave (1 Oct); highest: $5.99 — currently $5.49 at Pak'nSave. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $5.49
- Average
- $5.49
- Highest
- $5.99
5 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dairyworks | 200g | $5.49 | $2.75/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Dairyworks | 200g | $5.99 | $3.00/100g | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Dairyworks American Style Cheddar Cheese Slices 200g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $5.49 ($2.75/100 g).
- How much does Dairyworks American Style Cheddar Cheese Slices 200g cost?
- Prices range from $5.49 to $5.99 across 2 New Zealand supermarkets. The average price is $5.74.
- What is the unit price of Dairyworks American Style Cheddar Cheese Slices 200g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $2.75/100g.
- Which supermarkets sell Dairyworks American Style Cheddar Cheese Slices 200g?
- Dairyworks American Style Cheddar Cheese Slices 200g is available at Pak'nSave and New World.
- What is the lowest price ever for Dairyworks American Style Cheddar Cheese Slices 200g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Dairyworks American Style Cheddar Cheese Slices 200g is $5.49 at Pak'nSave (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $5.49 at Pak'nSave.
