Yoplait Mixed Berries Greek Style Yoghurt — 1kg
As of 30 Sept 2026, Yoplait Mixed Berries Greek Style Yoghurt 1kg is cheapest at New World at $7.49 ($0.75/100 g) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $5.50 at Woolworths NZ (21 Jul); highest: $7.49 — currently $7.49 at New World. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.64/100g
- Average
- $0.68/100g
- Highest
- $0.68/100g
Pak'nSave · 100gNow$0.68/100g
New World · 1kgNow$0.75/100gLow
Pak'nSave · 1kgLast seen 15 Jul$0.68/100g
New World · 100gLast seen 15 Jul$0.72/100g
12 prices recorded · 9 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Yoplait | 100g | $6.49–$6.79 | $0.65/100g–$0.68/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Yoplait | 1kg | $7.49 | $0.75/100g | In stock | 30 Sept | |
| Yoplait | 1kg | $6.79 | $0.68/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Yoplait | 100g | $7.19 | $0.72/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Yoplait | 1kg | $5.50 | — | In stock | 21 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- –

YoplaitBest
Woolworths NZMixed Berries · 1kg$5.50Last seen 22 Jul · not compared
Pak'nSaveMixed Berries · 100g$0.65/100g–$0.68/100g$6.49–$6.79
Pak'nSaveMixed Berries · 1kg$0.68/100g$6.79Last seen 15 Jul · not compared
New WorldMixed Berries · 100g$0.72/100g$7.19Last seen 15 Jul · not compared
New WorldMixed Berries Greek Style · 1kg$0.75/100g$7.49
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Yoplait Mixed Berries Greek Style Yoghurt 1kg cheapest?
- New World has the lowest price at $7.49 ($0.75/100 g).
- What is the unit price of Yoplait Mixed Berries Greek Style Yoghurt 1kg?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $0.75/100g.
- What is the lowest price ever for Yoplait Mixed Berries Greek Style Yoghurt 1kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Yoplait Mixed Berries Greek Style Yoghurt 1kg is $5.50 at Woolworths NZ (21 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $7.49 at New World.