St. Dalfour Strawberry Fruit Spread — 284g

As of 30 Sept 2026, St. Dalfour Strawberry Fruit Spread 284g is cheapest at Pak'nSave at $5.99 ($2.11/100 g) in New Zealand.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $5.99 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $6.49 — currently $5.99 at Pak'nSave. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$5.99
Average
$6.49
Highest
$6.49
Lowest ever
$5.99 · Sep '26
Highest ever
$6.49 · Sep '26
Trend
Up 8%
At the average price

2 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1St. Dalfour Strawberry Fruit Spread

    St. Dalfour Strawberry Fruit SpreadCheapest

    284g

    $2.29/100g$6.49Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1St. Dalfour Strawberry Fruit Spread

    St. Dalfour Strawberry Fruit SpreadCheapest

    284g

    $2.29/100g$6.49Pak'nSave
1 brand available
Pak'nSave
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is St. Dalfour Strawberry Fruit Spread 284g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $5.99 ($2.11/100 g).
What is the unit price of St. Dalfour Strawberry Fruit Spread 284g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $2.11/100g.
What is the lowest price ever for St. Dalfour Strawberry Fruit Spread 284g?
The lowest price OpenOrder has recorded for St. Dalfour Strawberry Fruit Spread 284g is $5.99 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $5.99 at Pak'nSave.