Campbell's Chunky Soup Roast Chicken & Vegetable · NZ — 505g
As of 30 Sept 2026, Campbell's Chunky Soup Roast Chicken & Vegetable · NZ 505g is cheapest at Pak'nSave at $4.49 ($0.89/100 g) in New Zealand — about 5% below the 2-retailer average of $4.74.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $3.00 at Woolworths NZ (14 Jul); highest: $4.99 — currently $4.49 at Pak'nSave. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.65/100g
- Average
- $0.65/100g
- Highest
- $0.89/100g
Pak'nSaveNow$0.89/100g
New WorldNow$0.99/100g
Pak'nSaveLast seen 15 Jul$0.83/100g
New WorldLast seen 15 Jul$1.11/100g
13 prices recorded · 9 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Campbell's | 505g | $4.49 | $0.89/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Campbell's | 505g | $4.99 | $0.99/100g | In stock | 30 Sept | |
| Campbell's | 505g | $4.19 | $0.83/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Campbell's | 505g | $4.00 | $1.11/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Campbell's | 505g | $3.00 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- –

Campbell'sBest
Woolworths NZ505g$3.00Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveChunky Roast Chicken & Vegetable · 505g$4.19Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveChunky Soup Roast Chicken & Vegetable · NZ · 505g$0.89/100g$4.49
New WorldChunky Soup Roast Chicken & Vegetable · NZ · 505g$0.99/100g$4.99
New WorldChunky Roast Chicken & Vegetable · 505g$1.11/100g$4.00Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Campbell's Chunky Soup Roast Chicken & Vegetable · NZ 505g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $4.49 ($0.89/100 g).
- How much does Campbell's Chunky Soup Roast Chicken & Vegetable · NZ 505g cost?
- Prices range from $4.49 to $4.99 across 2 New Zealand supermarkets. The average price is $4.74.
- What is the unit price of Campbell's Chunky Soup Roast Chicken & Vegetable · NZ 505g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $0.89/100g.
- Which supermarkets sell Campbell's Chunky Soup Roast Chicken & Vegetable · NZ 505g?
- Campbell's Chunky Soup Roast Chicken & Vegetable · NZ 505g is available at Pak'nSave and New World.
- What is the lowest price ever for Campbell's Chunky Soup Roast Chicken & Vegetable · NZ 505g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Campbell's Chunky Soup Roast Chicken & Vegetable · NZ 505g is $3.00 at Woolworths NZ (14 Jul), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $4.49 at Pak'nSave.