MasterFoods Dijon Mustard · NZ — 170g
As of 1 Oct 2026, MasterFoods Dijon Mustard · NZ 170g is cheapest at Pak'nSave at $4.49 ($2.64/100 g) in New Zealand — about 9% below the 2-retailer average of $4.94.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $4.49 at Pak'nSave (1 Oct); highest: $5.39 — currently $4.49 at Pak'nSave. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $4.49
- Average
- $4.49
- Highest
- $4.49
At the average price
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| MasterFoods | 170g | $4.49 | $2.64/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| MasterFoods | 170g | $5.39 | $3.17/100g | In stock | 1 Oct |
Cheapest (compared)
Cheapest (overall)
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is MasterFoods Dijon Mustard · NZ 170g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $4.49 ($2.64/100 g).
- How much does MasterFoods Dijon Mustard · NZ 170g cost?
- Prices range from $4.49 to $5.39 across 2 New Zealand supermarkets. The average price is $4.94.
- What is the unit price of MasterFoods Dijon Mustard · NZ 170g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $2.64/100g.
- Which supermarkets sell MasterFoods Dijon Mustard · NZ 170g?
- MasterFoods Dijon Mustard · NZ 170g is available at Pak'nSave and New World.
- What is the lowest price ever for MasterFoods Dijon Mustard · NZ 170g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for MasterFoods Dijon Mustard · NZ 170g is $4.49 at Pak'nSave (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $4.49 at Pak'nSave.
