Yummy Fruit Granny Smith Apples — 1.5kg

As of 30 Sept 2026, Yummy Fruit Granny Smith Apples 1.5kg is cheapest at Pak'nSave at $6.99 ($4.66/1 kg) in New Zealand.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $6.99 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $6.99 — currently $6.99 at Pak'nSave. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$6.99
Average
$6.99
Highest
$6.99
Lowest ever
$6.99 · Sep '26
Highest ever
$6.99 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Yummy Fruit Granny Smith Apples

    Yummy Fruit Granny Smith ApplesCheapest

    1.5kg

    $4.66/1kg$6.99Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Yummy Fruit Granny Smith Apples

    Yummy Fruit Granny Smith ApplesCheapest

    1.5kg

    $4.66/1kg$6.99Pak'nSave
1 brand available
Pak'nSave
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Yummy Fruit Granny Smith Apples 1.5kg cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $6.99 ($4.66/1 kg).
What is the unit price of Yummy Fruit Granny Smith Apples 1.5kg?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $0.47/100g.
What is the lowest price ever for Yummy Fruit Granny Smith Apples 1.5kg?
The lowest price OpenOrder has recorded for Yummy Fruit Granny Smith Apples 1.5kg is $6.99 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $6.99 at Pak'nSave.