Eta Mayonnaise Thick & Creamy — 295ml

As of 1 Oct 2026, Eta Mayonnaise Thick & Creamy 295ml is cheapest at Pak'nSave at $5.19 ($1.76/100 ml) in New Zealand.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $5.19 at Pak'nSave (1 Oct); highest: $5.19 — currently $5.19 at Pak'nSave. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$5.19
Average
$5.19
Highest
$5.19
Lowest ever
$5.19 · Oct '26
Highest ever
$5.19 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Eta

    EtaCheapest

    Eta Mayonnaise Thick & Creamy · 295ml

    $1.76/100ml$5.19Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Eta

    EtaCheapest

    Eta Mayonnaise Thick & Creamy · 295ml

    $1.76/100ml$5.19Pak'nSave
1 brand available
Pak'nSave
  1. 1Eta

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Eta Mayonnaise Thick & Creamy 295ml cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $5.19 ($1.76/100 ml).
What is the unit price of Eta Mayonnaise Thick & Creamy 295ml?
Priced per 100ml. Pak'nSave offers the best value at $1.76/100ml.
What is the lowest price ever for Eta Mayonnaise Thick & Creamy 295ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Eta Mayonnaise Thick & Creamy 295ml is $5.19 at Pak'nSave (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $5.19 at Pak'nSave.