Mac's Lemon Crush Soda — 6 x 250ml

As of 1 Oct 2026, Mac's Lemon Crush Soda 6 x 250ml is cheapest at New World at $7.84 ($5.23/1 L) in New Zealand.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $7.84 at New World (1 Oct); highest: $7.84 — currently $7.84 at New World. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$7.84
Average
$7.84
Highest
$7.84
Lowest ever
$7.84 · Oct '26
Highest ever
$7.84 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Mac's Lemon Crush Soda

    Mac's Lemon Crush SodaCheapest

    6 x 250ml

    $5.23/1L$7.84New World

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Mac's Lemon Crush Soda

    Mac's Lemon Crush SodaCheapest

    6 x 250ml

    $5.23/1L$7.84New World
1 brand available
New World
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Mac's Lemon Crush Soda 6 x 250ml cheapest?
New World has the lowest price at $7.84 ($5.23/1 L).
What is the unit price of Mac's Lemon Crush Soda 6 x 250ml?
Priced per 100ml. New World offers the best value at $0.52/100ml.
What is the lowest price ever for Mac's Lemon Crush Soda 6 x 250ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Mac's Lemon Crush Soda 6 x 250ml is $7.84 at New World (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $7.84 at New World.