Arnott's Tim Tam Chewy Caramel Chocolate Biscuits · NZ — 175g
As of 29 Sept 2026, Arnott's Tim Tam Chewy Caramel Chocolate Biscuits · NZ 175g is cheapest at Woolworths NZ at $3.99 in New Zealand.
Prices updated 29 Sept 2026
Lowest recorded price: $2.69 at Woolworths NZ (7 Jul); highest: $5.39 — currently $3.99 at Woolworths NZ. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.99/100g
- Average
- $2.06/100g
- Highest
- $2.68/100g
7 prices recorded · 7 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arnott's | 100g | $3.49 | $1.99/100g | In stock | 21 Jul | |
| Arnott's | 175g | $4.29–$4.69 | $2.45/100g–$2.68/100g | In stock | 14 Jul | |
| Arnott's | 100g | $4.69 | $2.68/100g | In stock | 14 Jul | |
| Arnott's | 175g | $3.99 | $3.37/100g | In stock | 11 Aug | |
| Arnott's | 175g | $3.99 | — | In stock | 29 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

Pak'nSaveChewy Caramel Chocolate Tim Tam Biscuits · 100g$1.99/100g$3.49
Pak'nSaveTim Tam Chewy Caramel Chocolate Biscuits · NZ · 175g$2.45/100g–$2.68/100g$4.29–$4.69
Pak'nSaveChewy Caramel Chocolate Tim Tam Biscuits · 100g$2.68/100g$4.69
New WorldTim Tam Chewy Caramel Chocolate Biscuits · NZ · 175g$3.37/100g$3.99
Woolworths NZTim Tam Chewy Caramel Chocolate Biscuits · NZ · 175g$3.99
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Arnott's Tim Tam Chewy Caramel Chocolate Biscuits · NZ 175g cheapest?
- Woolworths NZ has the lowest price at $3.99.
- What is the lowest price ever for Arnott's Tim Tam Chewy Caramel Chocolate Biscuits · NZ 175g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Arnott's Tim Tam Chewy Caramel Chocolate Biscuits · NZ 175g is $2.69 at Woolworths NZ (7 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $3.99 at Woolworths NZ.