Richmond Foods Cheese Sausage Rolls Standard — 800g
As of 1 Oct 2026, Richmond Foods Cheese Sausage Rolls Standard 800g is cheapest at Pak'nSave at $10.79 ($1.35/100 g) in New Zealand.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $9.80 at Woolworths NZ (23 Jun); highest: $10.99 — currently $10.79 at Pak'nSave. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.35/100g
- Average
- $1.35/100g
- Highest
- $1.35/100g
3 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Richmond Foods | 800g | $10.79 | $1.35/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Richmond Foods | 800g | $10.79 | $1.35/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Richmond Foods | 800g | $10.99 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Pak'nSave
Woolworths NZPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Richmond Foods Cheese Sausage Rolls Standard 800g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $10.79 ($1.35/100 g).
- What is the unit price of Richmond Foods Cheese Sausage Rolls Standard 800g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $1.35/100g.
- What is the lowest price ever for Richmond Foods Cheese Sausage Rolls Standard 800g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Richmond Foods Cheese Sausage Rolls Standard 800g is $9.80 at Woolworths NZ (23 Jun), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $10.79 at Pak'nSave.
