Lee Kum Kee Ready Sauce For Sweet Chilli Chicken · NZ — 145g
Lowest recorded price: $2.79 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $3.09. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.92/100g
- Average
- $1.92/100g
- Highest
- $2.13/100g
At the average price
Pak'nSave · 100gLast seen 15 Jul$1.92/100g
Pak'nSave · 145gLast seen 14 Jul$1.92/100g
Pak'nSave · 145gLast seen 14 Jul$1.92/100g
New World · 100gLast seen 15 Jul$2.13/100g
4 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lee Kum Kee | 100g | $2.79 | $1.92/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Lee Kum Kee | 145g | $2.79 | $1.92/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Lee Kum Kee | 145g | $2.79 | $1.92/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Lee Kum Kee | 100g | $3.09 | $2.13/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared |
$2.79$1.92/100g
Lee Kum Kee · 100g
$2.79$1.92/100g
Lee Kum Kee · 145g
$2.79$1.92/100g
Lee Kum Kee · 145g
$3.09$2.13/100g
Lee Kum Kee · 100g
1 brand available
New World
Pak'nSave- 1

Pak'nSaveSweet Chilli Chicken Ready Sauce · NZ · 145g$1.92/100g$2.79Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveReady Sauce Sweet Chilli Chicken · NZ · 145g$1.92/100g$2.79Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveReady Sauce For Sweet Chilli Chicken · 100g$1.92/100g$2.79Last seen 15 Jul · not compared
New WorldReady Sauce For Sweet Chilli Chicken · 100g$2.13/100g$3.09Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Lee Kum Kee Ready Sauce For Sweet Chilli Chicken · NZ 145g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Lee Kum Kee Ready Sauce For Sweet Chilli Chicken · NZ 145g is $2.79 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026.