Gold Plum Chinkiang Vinegar — 554ml

As of 30 Sept 2026, Gold Plum Chinkiang Vinegar 554ml is cheapest at Pak'nSave at $2.99 ($0.54/100 ml) in New Zealand.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $2.99 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $3.19 — currently $2.99 at Pak'nSave. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100ml over time
Lowest
$0.54/100ml
Average
$0.54/100ml
Highest
$0.54/100ml
Lowest ever
$0.54/100ml · Sep '26
Highest ever
$0.58/100ml · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

3 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Gold Plum Chinkiang Vinegar

    Gold Plum Chinkiang VinegarCheapest

    554ml

    $0.54/100ml$2.99Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Gold Plum Chinkiang Vinegar

    Gold Plum Chinkiang VinegarCheapest

    554ml

    $0.54/100ml$2.99Pak'nSave

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Gold Plum Chinkiang Vinegar 554ml cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $2.99 ($0.54/100 ml).
What is the unit price of Gold Plum Chinkiang Vinegar 554ml?
Priced per 100ml. Pak'nSave offers the best value at $0.54/100ml.
What is the lowest price ever for Gold Plum Chinkiang Vinegar 554ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Gold Plum Chinkiang Vinegar 554ml is $2.99 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $2.99 at Pak'nSave.