Naked Cauliflower Cheddar Leek Soup Cheesy With And — 500g
As of 30 Sept 2026, Naked Cauliflower Cheddar Leek Soup Cheesy With And 500g is cheapest at New World at $6.99 ($1.40/100 g) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $6.99 at New World (30 Sept); highest: $7.09 — currently $6.99 at New World. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.40/100g
- Average
- $1.40/100g
- Highest
- $1.42/100g
New World · 500gNow$1.40/100gAll-time low
New World · 100gLast seen 15 Jul$1.40/100g
Pak'nSave · 500gLast seen 14 Jul$1.42/100g
6 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave- 1

NakedBest
New WorldCheesy Cauliflower Soup With Cheddar And Leek · 500g$1.40/100g$6.99
New WorldCheesy Cauliflower Soup With Cheddar And Leek · #5321106 · 100g$1.40/100g$6.99Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveCheesy Cauliflower Soup With Cheddar And Leek · 500g$1.42/100g$7.09Last seen 14 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Naked Cauliflower Cheddar Leek Soup Cheesy With And 500g cheapest?
- New World has the lowest price at $6.99 ($1.40/100 g).
- What is the unit price of Naked Cauliflower Cheddar Leek Soup Cheesy With And 500g?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $1.40/100g.
- What is the lowest price ever for Naked Cauliflower Cheddar Leek Soup Cheesy With And 500g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Naked Cauliflower Cheddar Leek Soup Cheesy With And 500g is $6.99 at New World (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $6.99 at New World.